Gündem

Mütefekkir, yazar ve şair Salih Mirzabeyoğlu'nun eşi Hayran Erdiş, 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleriyle ilgili düşüncelerini öğrenmek isteyen dostlarının talebi üzerine bugün Star gazetesinde bir duyuru yayımladı.

Kamuoyunda "SalihMirzabeyoğlu" olarak tanınan ve16 Mayıs'ta vefat edenSalih İzzet Erdiş'in eşi Hayran Erdiş, "Sağlığında sürekli Beyefendinin (CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan) faaliyetlerini takip ederdi. Kendisini tasvip eder, dua ederdi. Seçimlerin öne alınmasını memnuniyetle karşılamış ve 'Allah hayırlı etsin' demişti." dedi.

Erdiş, 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleriyle ilgili düşüncelerini öğrenmek isteyen dostlarının talebi üzerine bugün Star gazetesinde bir duyuru yayımladı.

Hayran Erdiş duyuruda, "Erken seçim kararı aldıktan sonra eşim Salih Mirzabeyoğlu, muhtelif vesilelerle ve defaatle Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ülkemiz için bir zorunluluk olduğunu belirtmiş ve bugüne kadar yaptığı faaliyetlerden memnuniyetini dile getirerek, 'Allah muvaffak kılsın' duasını etmiştir. O yüzden ben de 24 Haziran seçimlerinde Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı destekliyorum ve bunun hem gönüldaşlarım hem de kamuoyu tarafından bilinmesini istiyorum." ifadelerine yer verdi.

"Beyefendiyi tasvip eder, dua ederdi"

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Erdiş, arkadaşlarının ve gönüldaşlarının "Seçimde durumunuz ne olacak, Salih Mirzabeyoğlu'nun bu konudaki görüşü neydi?" soruları üzerine konuyla ilgili duyuru yayınlama gereği duyduğunu söyledi.

Eşinin vefatından önce seçimlerin erkene alındığının açıklandığını hatırlatan Erdiş, "Sağlığında sürekli Beyefendinin (Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan) faaliyetlerini takip ederdi. Kendisini tasvip eder, dua ederdi. Seçimlerin öne alınmasını memnuniyetle karşılamış ve 'Allah hayırlı etsin' demişti." diye konuştu.

Mirzabeyoğlu'nun hükümetin Suriye'de yaptığı operasyonları desteklediğini aktaran Erdiş, orduya, askere, polise dua ettiğini ve kazanılan zaferlerden, başarılardan memnun olduğunu vurguladı.

"Seçimin erkene alınması için dua etmiştir"

Eşinin Türkiye'nin durumunun çok kritik olduğunu söylediğine dikkati çeken Erdiş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Üstad Necip Fazıl'ın İdeolocya Örgüsü'nde örgüleştirdiği Başyücelik sistemini, eşim Başyücelik Devleti adlı eserinde detaylı olarak işlemiştir. Cumhurbaşkanlığı Sistemi, Büyük Doğu'nun Başyücelik sistemine yakın durduğu için benimsiyordu ve o yüzden 'Evet' demişti. 'Artık bu düzene bir ruh, bir fikir kazandırmak lazım' diyordu. Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra bu gelişmeleri bekliyordu. Bu yüzden seçimlerin erkene alınması üzerine hayırlara vesile olması için dua etmiştir."

Hayran Erdiş, eşinin referandumda arayan dostlarının talebi üzerine de "Tarafımız doğrudan evettir" şeklinde bir açıklama yayımladığını kaydetti.

Buna istinaden 24 Haziran seçimleriyle ilgili açıklama yapmayı kendine görev bildiğini belirten Erdiş, "Ben bir şekilde kendi üzerime bıraktığı bir yük, bir görev gibi de gördüm. Onun seçimle ilgili düşünceleri konusunda tereddüdü olanlara meseleyi açıklama ihtiyacı duydum. Benim görüşüm de tabii ki aynı şekilde. İnşallah hayra vesile olur. Seçimin sonucu hayırlı olur. Allah Sayın Erdoğan'ın yardımcısı olsun. Türkiye'nin yardımcısı olsun. Müslümanların yardımcısı olsun." ifadelerini kullandı.

Zeynep Rakipoğlu / AA

– 24 Haziran 2018; büyük çöküşün milâdı.

– İki yönlü çöküş. Bir, kendini hâlâ devletin sahibi zanneden Laik/Kemalist/Sol yobazların çöküşü.

– İki, kendini hakkın safında gizlediğini zanneden ikiyüzlülerin çöküşü.

– Birinciler, miadları dolduğundan kısa bir müddet daha debelenip tarihin çöplüğünde yerlerini alacaklar.

– İkinciler, ikiyüzlülüklerinden dolayı devamına sebep olduklarıyla birlikte lâyık olduklarına ulaşacaklar.

– İkincilerin ikiyüzlülükleri, seçim sonrası hamleleriyle fâşolacak, gerçek niyetleri halk tarafından ayan beyan görünecek. İşleyecekleri hatalar ifşa olmalarına vesile olacak.

– Kökler Derneği olarak diyoruz ki: Her seçim mühimdir ama bu seçim sistem değişikliğine vesile olması bakımından “Seçimlerin anası” hüviyetindedir.

– Kurtuluş savaşıyla kurtardıklarımızın, düşmanlarımızla birlik olup ülkemizin maddi ve mânevi değerlerini sömürmekten el çektirilmesi adına tarafımız DOĞRUDAN Recep Tayyip Erdoğan’dır.

– Acizâne tavsiyemiz de (Ricâl istikametinde): “Seyühzemül-cem’u ve yüvellüned-dübür.” (Kamer sûresi, 45) âyeti kerimesini seçimlere kadar çokça okunmasıdır.

– Seçim sonrası karışıklık çıkaracaklara karşı da tedbirli ve dikkatli olunmalıdır!..

Bekleyin, görecektir, duranlar yürüyeni!
Sabredin, gelecektir, solmaz, pörsümez yeni.(NFK)

Kökler

İlme Hikmete Yöneliş Derneği - Furkan Dergisi

Telegram saldırısıyla şehid olan Kumandan Salih Mirzabeyoğlu dün Fatih Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Eyüp Sultan Mezarlığı'nda Üstad Necip Fazıl Kısakürek'in yanına defnedildi. Üstad Necip Fazıl Kısakürek'in kabrinin yakınına defnedilmeyi vasiyet eden Kumandan Mirzabeyoğlu'nun, Üstad'ın kendisine ithafen yazdığıTakdim yazısıyla gömülme vasiyeti de yerine getirildi. Üstad'ın el yazısıyla yazdığı Takdim yazının orjinal nüshası Kumandan Mirzabeyoğlu'nun başucuna konuldu. Üstad'ın elyazısıyla Takdim yazısı Kumandan Mirzabeyoğlu'nun kabrine konulurken.

İnna Lillahi Ve İnna İleyhi Raciun Mütefekkir Salih Mirzabeyoğlu perde arkasına geçmiştir!.. Mütefekkir Salih Mirzabeyoğlu'nun cenaze namazı, Cuma günü (18.05.2018) ikindi namazına müteakib Fatih Camii'nde kılınacaktır. Naaşı, Eyüp Sultan mezarlığındaki Üstad Necip Fazıl Kısakürek'in kabrinin yakınına defnedilecektir.

Türkiye Dergiler Birliği (TÜRDEB) ve Dünya Dergiler Birliği (World Periodical Union -WPU) tarafından düzenlenen, "9. Uluslararası Dergi Fuarı", Sirkeci Tren Garı'nda başladı.

Bu yıl teması "Çocuk Dergiciliği" olan fuarın açılışında konuşan İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz, yazarlık hayatına ilk olarak dergi aracılığıyla başladığını söyledi.

Yılmaz, dergilerin önemine vurgu yaparak, "Dergiler bizim okuma, öğrenme, kalem tutma aşkımızın kağıtla, kitapla, kelimeyle, şiir, sanat ve edebiyatla buluşma çalışmalarımızın ilk mektepleridir ama aynı zamanda son mektepleri de olacak bir dinamizme, zenginliğe ve sürekliliğe sahiptirler." dedi.

Geçen yıl da dergi fuarına katıldığını anlatan Yılmaz, dergilerin bu yıl daha fazla çeşitlendiğini ve iyi bir mesafe katettiğini belirtti.

- "Her dergi bizim için bir okuldur"

Dünya Türkçe Dergiler Birliği Başkanı Mehmet Arif de dergicilerin farklı bir heyecana sahip olduğunu dile getirerek, "Kitap çıkarmış olsak bile, dergicilik bizim için ayrı bir önem teşkil etmektedir. Çünkü her dergi bizim için bir okuldur, ocaktır, harekettir, bir aksiyondur." diye konuştu.

Dünya Dergiler Birliği Başkanı Dr. Abed Khouja, fuarın açılışına katılmaktan dolayı mutluluk duyduğunu söyleyerek, şunları kaydetti:

"Bu fuar Asya, Avrupa ve diğer dünya medeniyetleri ve halkları arasında bir kültür köprüsü oluşturuyor. Böyle bir uluslararası organizasyonu gerçekleştirdiği, bu kültür ve medeniyetleri bize sunduğu için Türkiye'ye teşekkür ediyorum. Bu fuar bizim için çocuklarımızın ellerinde bir dergi, kitap olması için bir fırsattır da aslında. Elektronik yayınlar sebebiyle yazılı olarak gazetelerin ve dergilerin azaldığı bir dönemde, bizim dergileri, gazeteleri çocuklara daha çok sevdirmemiz gerekiyor."

- "Çocuk dergiciliği alanının geliştirilmesi gerekiyor"

Türkiye Dergiler Birliği Başkanı Asım Gültekin ise fuara her yıl katılan dergilerin arttığına dikkati çekerek, "Bu fuarda biraz dilimize olan vazifemizi yerine getirmiş oluyoruz ama bunu yaparken de bir dilde değil, her dilden dergicilerimizin gayretleriyle bir çalışma ortaya çıkmış oluyor." ifadelerini kullandı.

Gültekin, fuarda 250'den fazla etkinliğin gerçekleştirileceğini de hatırlatarak, fuarın bu yılki temasına ilişkin çocuk dergiciliği alanının daha fazla geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

Açılışa katılan yazar ve şair aynı zamanda Esma-i Hüsna Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Senai Demirci'nin yanı sıra, ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Mehmet Nezir Eryarsoy, Türk Tarih Kurumu Başkan Yardımcısı Ahmet Belada, fuarın onur konuğu "İtibar" dergisi yazı işleri müdürü Furkan Çalışkan da birer konuşma yaptı.

Fuara bu yıl kültür, sanat, çocuk, mizah, tarih, edebiyat, ekonomi, gençlik gibi alanlarda Türkiye'den yaklaşık 500, yurt dışından ise 25 ülkeden 150'den fazla dergi katılıyor.

Dünyanın ilk ve tek dergi fuarı olma özelliğini taşıyan, "9. Uluslararası Dergi Fuarı", 13 Mayıs'ta sona erecek. Fuara Furkan dergisi de iştirak ediyor.